BOŽIĆNI TALENT-SHOW

Autor: Ivona Martinović, 21. 12. 2019.

Večeras smo u našoj školi priredili dobrodošlicu Božiću na malo drugačiji način.

Odlučili smo udružiti duh Božića i darovitost naših učenika i dobili Božićni talent-show!

Na našoj školskoj pozornici izmjenjivale su se plesne i glazbene točke, igrokazi i krasnoslovi, a stručni žiri (učiteljica razredne nastave Tonćika Popović, profesorica likovne kulture Matea Jerkić te članice školske dramske skupine) pozorno je promatrao i vrednovao svaki nastup.

Show je otvorila Plesna skupina Zvjezdice iz Vida; njihova vesela božićna koreografija izmamila je osmijehe i pljesak brojne publike. Sedmašica Laura Krndelj nam je krasnoslovom objasnila pravi smisao Božića. A zatim su pozornicu preplavili patuljci koji su svima jasno poručili da je najbolji božićni dar – ljubav. Valcer je nezaobilazni simbol božićnoga slavlja, a naši su osmaši svojim plesnim koracima uspjeli dočarati atmosferu pravoga božićnog bala. Naša je publika uistinu Božić doživjela svim osjetilima; naime vrijedna kuharica Ema ispekla je božićni kolač čiji je miris i okus zagolicao sva nazočna nepca. Posljednja natjecateljica Antea Jurković raspjevala je sve nazočne svojom izvedbom božićnog evergreena  All I want for Christmas is You.

Pred žirijem je bio težak i nezahvalan posao – izabrati najboljeg. A dok je žiri vijećao, voditeljica programa Lara Jurković najavila je revijalni dio programa u kojem su nastupile: gitaristice sestre Plećaš, recitatorska skupina iz Vida, Posebni razred odjel, Vokalna skupina učitelja i Veliki dječji zbor.

I njihove su točke, naravno, bile vrijedni djelići našega božićnog mozaika.

Žiri je, nakon mukotrpnog vijećanja, donio svoj sud: svi su sudionici ujedno i pobjednici jer nije mala stvar natjecati se na Božićnom talent-show naše škole! Ipak, Antea Jurković je uspjela prenijeti na žiri najviše božićnoga duha, stoga je ona ponijela titulu pobjednice showa.

Božićne darove i pohvalnice dobili su, zasluženo, svi natjecatelji.

Program su osmislile i koordinirale profesorice hrvatskoga jezika Ivona Martinović i Ana Jogunica, a u realizaciji su itekako sudjelovale: učiteljice razredne nastave Vera Jelčić, Matea Krstičević i Maja Dujmović; profesorica engleskoga jezika Ana Guša, profesorice glazbene kulture Ljupka Sršen Gutić i Zrinka Boras, edukatorica-rehabilitatorica Lucija Vladimir te Dado Dominiković. Vrijedni ton-majstor i tehnička podrška showa bio je školski majstor Mijo Markota.

Božić je, znamo svi, vrijeme dobrih želja, ljubavi, mira i veselja. Nadamo se da je večerašnja priredba bila iskra koja će u svima što su joj nazočili potaknuti radost zajedništva, ljubav prema ljudima koji nas okružuju te zadovoljstvo i mir u duši.

UPISI U SREDNJE ŠKOLE
EPIDEMIOLOŠKE MJERE