ŠSD Gusar na Državnom prvenstvu u atletici

Autor: Marinka Jurković, 26. 5. 2019.

U vremenu od 20. do  21. svibnja 2019. održana je završnica Državnoga prvenstva  školskih sportskih klubova osnovnih i srednjih škola u atletici. Natjecanje je održano na stadionu Park mladeži u Splitu dok su sudionici bili smješteni u hotelu Medena u Trogiru. Atletičari  i atletičarke naše škole već su prije izvrsnim nastupima osigurali sudjelovanje na najvišoj – državnoj razini ovoga prvenstva.

Na natjecanju, koje je bilo izvrsno organizirano, sudjelovali su svi županijski prvaci, kako u muškoj tako i u ženskoj  konkurenciji. Naše ŠSD Gusar  predstavljao je  Dubrovačko - neretvansku županiju u obje kategorije po čemu smo jedinstveni među ostalim županijama u kategoriji osnovnih škola.

Od ukupno 21 škole koja je nastupila na Državnom prvenstvu, naši atletičari  zauzeli su 10., a atletičarke 11. mjesto. Iako mi od naših sportskih timova i pojedinaca očekujemo  samo odličja, treba istaknuti da je i zlatna sredina koju su naši atletičari ostvarili izniman uspjeh o kojemu većina osnovnih škola u Lijepoj Našoj može samo sanjati.

Boje naše škole branili su atletičari Jakov Šaravanja, Zoran Primorac, Luka Jurković, Josip Bebić, Josip Kežić, Slavko Sušak, Ivan Ljubičić, Vinko Begić,  Šime Crepulja i Marko Cvitković te atletičarke Iva Markić, Iva Gujinović, Jelena Vidović, Lea Medak Kovačević, Ana Medak Kovačević, Lukrecija Krstičević, Ana Sušak, Sara Šiljeg, Danijela Medak, Emanuela Šimović i Karla Šiljeg. Ponosni voditelj i mentor naših atletičara bio je nastavnik Nino Šešelj.

Čestitamo im od srca na još jednome uspjehu koji ovu školsku 2018./2019. godinu čini jednom od najuspješnijih sportskih godina, a tome se osobito radujemo u godini u kojoj obilježavamo 40. rođendan škole.