Autor: Helena Bjeliš, 17. 5. 2019.

Danas  se u našoj školi s početkom u 12 sati održala svečana priredba povodom  obilježavanja 40. obljetnice rada škole na kojoj su se dodijelila priznanja najuspješnijim učenicima u ovoj šk. god.  Da se škola i ove godine može pohvaliti zavidnim rezultatim, pobrinuli su  se mnogobrojni učenici koji su  osvojili jedno od prva tri mjesta na  županijskim natjecanjima u znanju i vještinama.  Među njima su se istaknuli  sudionici  državnih  natjecanja.  Našim uspješnim natjecateljima i  njihovim mentorima ravnateljica Žana Dodig uručila je zaslužena priznanja.

Nijedno slavlje ne može bez pjesme, a da nje ne nedostaje, pobrinuo se veliki učenički zbor pod ravnanjem prof. Ljupke Sršen Gutić koji je izveo dvije pjesme: Slušaj, mati, ove riči moje  i  Somewhere over the rainbow.   Na priredbi su zaplesali  mali folkloraši pod vodstvom   učiteljice razredne nastave  Nevene Matage koji su izveli folklorne igre našeg zavičaja.   Zabavila nas je  svojim simpatičnim nastupom  i učenica 2.r.  Marijeta Stanjko s izvedbom monologa Ljeto zove. Nju je pripremila učiteljica razredne nastave  Nikolina Jerković.  Ovu je priredbu uveselio i  upotpunio i nastup  učenika 4. r.  koji su izveli  igrokaz Svaka je ocjena za đaka, a njih je uvježbala njihova voditeljica, učiteljica razredne nastave  Nikolina Doko.

Priredbu su vodile učenice 8.r. Ivana Šutalo i Andrea Petrušić, a koordinirala je prof.  Helena Bjeliš.

slike preuzete s www.likemetkovic.hr