Terenska nastava – primorski zavičaj Ušće Neretve

Autor: Lucija Vladimir, 22. 10. 2018.

U petak 19. listopada  učenici 4d, 4c i posebnog razrednog odjeljenja posjetili su ušće Neretve u sklopu terenske nastave iz nastavne cjeline „Primorski zavičaj“ . Zajedno sa učenicima u pratnji su bile učiteljice Nikolina Jerković, Tonćika Popović, Lucija Vladimir , Danijela Lacku i Paulina Jurković.

Učenici su prvo posjetili Kominsko ušće gdje su promatrali prirodu i uočavali te fotografirali značajne karakteristike primorskog kraja. Nakon toga su zajedno sa učiteljicama došetali do Promatračnice ptica gdje su imali prilike vidjeti drveno zdanje izgrađeno za promatranje ptica kojih na tome području ima jako puno. Nakon obilaska Promatračnice učenici su došli na Opuzensko ušće gdje su imali organizirane igre u pijesku (graničari, mali nogomet, odbojka, igre na spravama). Učenici su se posebno razveselili kad su im kao gosti iznenađenja došli nastavnik tjelesne kulture Nino Šešelj i Hrvoje Crnčević i zajedno s njima sudjelovali u igama te potezanju konopa što je učenicima bilo posebno zabavno.

Odlazak na Ušće je bilo jedno lijepo i edukativno iskustvo za učenike i nastavnice.