Održano Županijsko natjecanje LIK 2018.

Autor: Dubravka Šešelj, 3. 3. 2018.

Nakon održanoga Županijskog natjecanja LIK 2018. imamo odlične vijesti: radovi naših osmaša Stipe Marevića i Ante Marevića predloženi su za državno natjecanje.

Ovogodišnje županijsko natjecanje s izložbom najboljih radova održano je 26. veljače 2018. u OŠ „Vladimir Nazor“ u Pločama koja je bila domaćin natjecanja, dok je izložba učeničkih radova održana u Domu kulture u Pločama.

Na ovogodišnje 20. Županijsko natjecanje prispjela su 123 rada iz 19 škola iz cijele županije. Prosudbeno povjerenstvo županijske razine za izložbu je odabralo 52 rada, a od njih je deset predloženo za Državno natjecanje. Među tih deset učenika čiji su radovi predloženi za državno natjecanje su i dva učenika iz naše škole, to su osmaši Stipe Marević i Ante Marević. Maksimalan broj bodova povjerenstva dobio je Stipe Marević te osvojio prvo mjesto koje dijeli s učenicom iz škole domaćina. Time je, natjecateljskim rječnikom rečeno, naš Stipe jedan od pobjednika ovogodišnjeg LIK-a, dok je Ante ostvario 5. županijski rezultat. Također su pohvaljeni naši učenici Anđelko Roso, Matea Bebić i Laura Kordić. Njihovi radovi bili su izloženi na županijskoj izložbi.

Svim našim učenicima čestitamo na postignutim rezultatima,  posebno Stipi i Anti kojima želimo uspjeh u daljnjem natjecanju. Već ovi županijski rezultati su izvrsno postignuće, ali ipak, nadamo da će bar jedan od njih biti pozvan na državno natjecanje. Bravo momci, čestitamo!