Završeno je županijsko natjecanje iz tehničke kulture

Autor: Jelica Lazarević, 3. 3. 2018.

Danas je u našoj školi održano 60. natjecanje mladih tehničara na županijskoj razini. Na svečanosti otvorenja sudionike su pozdravili gradonačelnik Metkovića Dalibor Milan, ravnateljica naše škole Žana Dodig te Jelena Vlahović, tajnica Zajednice tehničke kulture Dubrovačko-neretvanske županije.

Natjecanju je pristupilo ukupno 55 natjecatelja iz 12 škola s naše županije i to OŠ Gruda, OŠ Cavtat, OŠ Marina Držića, OŠ Ivana Gundulića, OŠ Lapad, OŠ Župa Dubrovačka, OŠ Orebić, OŠ Blato, OŠ Vela Luka, OŠ Opuzen, OŠ Stjepana Radića i OŠ don Mihovila Pavlinovića.

Mladi tehničari su se natjecali u osam različitih područja tehničke kulture. Na županijskoj razini izrađivali su različite tehničke tvorevine: zaprežna kola, stepenice, stolno ogledalo, hidrauličku dizalicu, alat za crtanje okomica i drugo, dok su se mladi fotografi vizualno izražavali na temu Emocija pri izradi tehničke tvorevine.

Vrijeme predviđeno za provedbu natjecanja bilo je ovako raspoređeno: 45 minuta za pisanu provjeru znanja, 90 minuta za izradu tehničke tvorevine, 30 minuta za pripremu predstavljanja tehničke tvorevine te, na kraju, do 5 minuta za predstavljanje izrađene tehničke tvorevine.

Prvoplasirani natjecatelji iz svakog područja natjecat će se na državnoj razini koja će se održati u Poreču od 9. do 12. travnja ove godine. Nakon što Državno povjerenstvo potvrdi rezultate, tek tada će oni postati službeni rezultati županijskog natjecanja.

Evo kakve su rezultate postigli naši učenici:

MAKETARSTVO I MODELARSTVO – 1.MJESTO

• Ivana Vučić, 5. razred – mentorica Tomislava Ivanković

GRADITELJSTVO – 2.MJESTO

• Maria Perlić, 6. razred – mentorica Jelica Lazarević

MODELARSTVO UPORABNIH TEHNIČKIH TVOREVINA -1.MJESTO

• Josip Klobučić, 7.razred – mentorica Jelica Lazarević

STROJARSKE KONSTRUKCIJE – 3. MJESTO

• Marko Cvitković, 7.razred – mentorica Tomislava Ivanković

OBRADA MATERIJALA – 4.MJESTO

• Marija Rastočić, 7.razred  – mentorica Jelica Lazarević

FOTOGRAFIJA – 5.MJESTO

• Ivana Jerković, 7. razred – mentorica Tomislava Ivanković

FOTOGRAFIJA – 8.MJESTO

• Katarina Jerković, 7. razred - mentorica Tomislava Ivanković

Svim natjecateljima čestitamo na postignutom uspjehu, a prvoplasiranima  želimo puno uspjeha na državnom natjecanju!

slijede fotografije Mladih fotografa