SVE JE SLAĐE KAD SE DIJELI, KAD SE DAJE

Autor: Marinka Jurković, 22. 2. 2018.

U sklopu obilježavanja Dana oca Ante Gabrića iz Udruge Mladih oca Ante Gabrića pozivaju metkovske škole da se uključe u humanitarnu akciju Sve je slađe kad se dijeli, kad se daje koja se ove godine provodi c ciljem obnove stare škole English Medium  School u Marijapoliju u Zapadnom Bengalu.

Naime, iz Udruge su kontaktirali oca Sylvestra Xaviera, prijatelja i nasljednika našeg misionara oca Ante Gabrića koji je prenio informaciju da je škola s internatom bila izgrađena još u vrijeme djelovanja oca Ante, ali je zbog nedostatka financijskih sredstava prestala s radom.  Pater Sylvestar  je želi obnoviti i tu pokrenuti srednju školu koja bi mlade pripremala za studiranje.

Znamo kako je otac Ante volio djecu i mlade i koliko je pozornosti posvećivao njihovom školovanju, a time i njihovoj budućnosti. Zato u sklopu aktivnosti  Dana oca Ante Gabrića pozivamo učenike i djelatnike naše škole (osobito razrednike i njihove razrede) da se uključe u ovu humanitarnu akciju i počnu s prikupljanjem novčanih priloga. Očekujemo da će akcija trajati do 20. listopada ove godine kada obilježavamo 30.  obljetnicu smrti našeg najpoznatijeg misionara, oca Ante Gabrića.